MASAŻ TWARZY

Dzięki systematycznemu wykonywaniu masażu twarzy skóra staje się jędrniejsza, gładsza i zdecydowanie młodsza. Tak jak podczas sesji któregokolwiek typu masażu znika napięcie, tak dzięki masażu twarzy, zmarszczki i linie mimiczne ulegają zmniejszeniu, poprawia się krążenie krwi, skóra przywraca naturalną wilgotność, wszelkie toksyny są usuwane, a twarz znowu zaczyna promienieć blaskiem. Oprócz tego, masaż twarzy okazuje się być prawdziwym antidotum na męczące migreny, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bóle zatok, czy wzmożony stres.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.
Fenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.

Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia.
Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.

Masaż odchudzający

Zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety.

Masaż GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami może też sposobem walki ze wzmożonym napięciem mięśni. Metoda ta jest bardzo przyjemna dla pacjenta. Skóra po masażu jest lepiej ukrwiona, odżywiona i dotleniona. Zyskuje elastyczność i jędrność. W mięśniach wyrównuje się napięcie, są one bardziej elastyczne, a po długotrwałym wysiłku szybciej się regenerują. W układzie krwionośnym i limfatycznym poprawia się przepływ, ulepszony jest odpływ krwi żylnej i praca serca. Masaż gorącymi kamieniami zmniejsza stres, przywraca równowagę pomiędzy układem współczulnym i przywspółczulnym. Działa uspokajająco i przeciwbólowo

Masaż bańką chińską

Masaż bańkami jest odmianą terapii podciśnieniowej. Podstawę jej stanowi wytworzenie podciśnienia we wnętrzu.
bańki i zassanie skóry oraz tkanki podskórnej do jej wnętrza.

Co daje masaż?
  • likwiduje cellulit
  • wspomaga proces odchudzania
  • modeluje sylwetkę
  • ujędrnia skórę

Masaż Bańkami jest pomocny przy problemach z „ciężkimi” nogami, odprowadza limfę z dolnych partii nóg.

Masaż niemowląt

Masaż niemowlęcia to korzyść dla dziecka i mamy. We wczesnym okresie niemowlęcym obecność mamy, jej dotyk, głaskanie i masowanie to bardzo ważne elementy rozwoju, a także niezwykły sposób komunikacji między mamą a dzieckiem. Masaż niemowlęcia przyjmuje postać bardzo delikatnego głaskania i może być prowadzony tylko u dziecka zdrowego.
Może okazać się znakomitym środkiem przy usuwaniu lekkich dolegliwości. Masaż pobudza działanie najważniejszych organów i układów ludzkiego organizmu, sprawia, że oddychamy głębiej, a dotleniona krew dociera do wszystkich części ciała, także do stópek i rączek. Głaskanie jest naturalną formą wyrażania uczuć. Nie należy ograniczać go tylko do główki i pleców, pocieramy także rączki, nóżki, klatkę piersiową i brzuszek. Maleństwo z pewnością szybko przyzwyczai się do naszego dotyku i zacznie na niego reagować. Jest to znakomita okazja do wzajemnego poznania się. Przed rozpoczęciem masażu dobrze jest położyć dziecko na miękki kocyk

Masaż bambusami

Masaż z wykorzystaniem różnej wielkości pałeczek bambusowych i ciepłych olejków eterycznych. Dzięki uciskom bambusowych pałeczek zabieg szybko i długotrwale poprawia krążenie, uelastyczniając przy tym mięśnie i niwelując napięcia. Wykonywane podczas zabiegu ruchy ugniatające korzystnie wpływają na pośladki, uda i talię. Masaż odpręża i poprawia samopoczucie, redukuje cellulit i modeluje sylwetkę.

Masaż Kobiet w ciąży

Przeciwbólowy, relaksujący na specjalnie przystosowanym dla ciężarnych krześle do masażu.

Refleksoterapia

Leczniczy masaż stóp i dłoni

Ujędrniający Masaż Lodem

Zabieg połączony z kilku technik masaży, działanie silnie ujędrniające.

Relaksacyjny masaż głowy